Granit Xhaka tregon foto nga fluturimi i Zvicrës për në Francë

Kliko per me shume info

xhaka-zvicerFutbollisti me origjinë shqiptare që luan për Zvicrrën, Granit Xhaka, ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet bashkë me lojtarët e tjerë zviceranë duke u bërë gati për udhëtimin.

Jo vetëm Kombëtarja e Shqipërisë është nisur të hënën drejt Francës. Në drejtim të këtij vendi ka fluturuar edhe Kombëtarja e Zvicrrës, e cila është në të njëjtin grup me Shqipërinë.

Kliko per me shume info

Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për Zvicrrën, Granit Xhaka, ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet bashkë me lojtarët e tjerë zviceranë duke u bërë gati për udhëtimin.

Shqipëria dhe Zvicrra bëjnë pjesë në grupin A dhe ato ndeshjen e parë e kanë mes vete, në ditën e dytë të kampionatit më 11 qershor. Granit Xhaka do të ndeshet me vëllaun e tij, taulantin, i cili luan te Shqipëria.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here