Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Herolind Shala mbyll gojët e liga: Do jem përgjithmonë pjesë e Shqipërisë

herolind-shalaLojtari i kombëtares Herolind Shala do të vazhdojë t’i mbetet besnik Shqipërisë, megjithëse nuk ishte pjesë e listës së De Biazit për finalet e “Euro 2016”-s.

Përmes një postimi në “Facebook”, mesfushori kosovar thotë se respekton zgjedhjet e trajnerit dhe do të vijojë të jetë pjesë e Shqipërisë.

Shala korrigjon kështu deklaratën emocionale të vëllait të tij, që kritikonte ashpër zgjedhjet e De Biazit, duke hedhur idenë e largimit të Shalës nga kombëtarja.

“Përshëndetje miq. Siç e dini nuk jam pjesë e skuadrës për në Francë, por unë do të vazhdoj ta përkrahë Shqipërinë dhe të jem pjesë e vendit tim. Zgjedhjet e trajnerit duhen respektuar dhe shpresojë në sukses në kampionatin evropian. Gjithçka që keni lexuar për mua nuk janë të vërteta, do të jem pjesë e Shqipërisë përgjithmonë. Forca Shqipëri”, shkruan Shala në rrjetin social.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet