Home 2016 June

Monthly Archives: June 2016

VIDEO/ Polici godet me grushta gruan në mes të rrugës

Një ngjarje  pazakontë ka shqetësuar qytetarët e Colne-Lanmshaire në Britani, pas dhunës së ushtruar nga policia ndaj një gruaje. Siç shihet dhe në videon e...

Xhensila Myrtezaj “ngre” temperaturat, ja si duket me bikini në plazh

Çifti i dashur për publikun shqiptar, Xhensila dhe Besi, kanë ndarë vazhdimisht me fansat momente nga pushimet e tyre në Kanarie dhe Nju Jork. Këtë...

Dy mesazhe nga ambasadori Lu dhe prokurori shqiptaro-amerikan

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe prokurori shqiptaro-amerikan Xhon Juncaj kanë përcjellë mesazhe për politikën shqiptare duke sjellë në vëmënedje shembuj nga jeta e tyre....

Maturantja nga Tirana që i la të gjithë me gojë hapur…

Kohëve të fundit është bërë shumë e rëndësishme për maturantët se me çka do të shkojnë në ceremoni. “Jeta osh qef” ka shfaqur një maturante...

Policia: Nëna vrau dy vajzat që të `vuante` babai i tyre

Nëna nga Texas e cila qëlloi për vdekje dy të bijat e saj në datëlindjen e burrit të saj pasi ‘donte që ai të...

Toni Kroos ka një lajm të keq për Cityn e Bayernin

Toni Kroos ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga Real Madridi. Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, u ka dhënë fund spekulimeve...

“Super grabitja”, ja çfarë kanë regjistruar kamerat e sigurisë në Rinas

Në lidhje me grabitjen spektakolare të parave në Rinas, kamerat e sigurisë tregojnë se në mesditë, një makinë tip benz me ngjyrë të zezë,...

Grabitja në Rinas, autorët u informuan nga brenda për lëvizjen e parave

Ka qenë ora 14:45 minuta, kur automjeti tip Benz me tre persona ka hyrë nga kjo derë për të kryer një ndër grabitjet më...

Përfundojnë remontet në Jug, OSHEE 500 punonjës në gatishmëri

Në jug të vendit kanë përfunduar remontet në rrjet dhe nuk do të ketë më ndërprerje të planifikuar të energjisë elektrike. Lajmi konfirmohet nga Drejtori...

Volkswagen prezanton modelin e veçantë të “Touareg”, ja sa kushton

Volkswagen Touareg ka prezantuar një model të veçantë ‘ Special Edicionin’. I prezantuar në kohë për verë, ky edicion special ka një çmim prej 64,000...

LAJMET E FUNDIT