Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“A ke naj shok me lek qe të mbaroja punë?”, kërkesa shokuese e 15-vjeçares në facebook

vajza-facebookNdërkohë që ne e kemi kaluar fëmijërinë dhe adoleshencën duke luajtur me shokët/shoqet te lagjia, brezat e sotëm i gjen në Facebook, Instagram dhe Snapchat. Problemet e vetme që ne kishim ishin se kush do e fitonte lojën, apo a do të shikonim serialin vizatimor “Tomi dhe Xheri”.

Fëmijët e sotëm kanë halle më të mëdha. Vajzat zihen në mes të shkollës për të dashurin, shqetësohen për make-upin apo followersat në Instagram, ndërsa djemtë nuk dinë si ta vendosin skedinën e ditës.

Në qoftë se nuk e vendosin siç duhet, ata nuk do të kenë lekë për të pirë hashash, cigare, apo kafe me shoqet e klasës.

Askujt nuk i shkonte në mendje se një vajzë 15- vjeçare do të ofronte shërbime seksuale në këmbim të lekëve.

Dhe e gjitha kjo nga dëshira për lekë, se raste prostitucioni të miturish ka sa të duash, por kur këta të mitur janë të detyruar nga familja ose ndonjë tip tutori.

Në fotot e mëposhtme shihet biseda e një vajze 15-vjeçare që i kërkon një djali t’i gjejë ndonjë shok për të bërë seks me lekë. Kur ai e pyet për pazarin, ajo i thotë 30 është pazari i fundit.

Ndoshta nuk do t’u besohet kur ta lexoni bisedën e tyre, por këto janë vetëm hapat e para të një brezi të degjeneruar, që po rritet në mes të maniakëve dhe të vetmet mesazhe dhe tema që e rrethojnë në ditë janë seksi, droga, alkooli dhe sigurisht paraja.

Personalisht nuk mund të kuptoj se kush është më shqetësuese: Fakti që një 15-vjeçare kryen mardhënie seksuale, apo fakti që e bën këtë gjë në këmbim të lekëve.

Le të shërbejë ky rast si sensibilizim për disa prindër që të kenë kujdes me edukimin e fëmijëve duke u vendosur disa kushtëzime dhe më kryesorja, të flasin sa më shumë dhe tu qëndrojnë sa më afër atyre./JOQ/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet