Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Hapet pas 3 ditësh dogana e Kapshticës, përfundon greva e grekëve

kapshtice14Rreth orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, dogana e Kapshticës ka rinisur punën pas grevës tre ditore të doganierëve grekë.

Momentalisht pala greke po punon me dy sportele, ndërsa pala shqiptare me tre.

Pas bllokimit të tre ditëve të punës në pikën kufitare të Kapshticës radhët e automjeteve kanë arritur në disa kilometra.

Raportohet se në radhë janë rreth 200 automjete dhe 20 kamionë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet