Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Viti 2016 mund të regjistrojë rekord të ri nxehtësie

inxehti-motiNdonëse derimë tani nuk ka pasur rritje temperaturash, shkencëtarët amerikanë kanë vlerësuar se pas vitit 2014 dhe 2015, 2016-a mund të thyejë sërish rekordet e nxehtësisë duke arritur temperatura të pandjera që prej vitit 1880.

Agjencia Amerikane Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) njoftuar gjithashtu se katër muajt e parë të 2016-ës ishin më të nxehtit që prej 136 vitesh me një temperaturë 1,1 gradë Celsius mbi mesataren e shekullit XX (13,7 gradë Celsius).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet