Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vëmendje meshkuj! Ja sekreti për të bërë për vete cdo femër…

femer-femraPsikologët zbulojnë cilësinë që duhet të ketë një mashkull për të bërë për vete çdo femër.

Nuk janë dhuratat e shtrenjta apo një darkë romantike, jo. Sipas ekspertëve gjithçka qëndron tek “tregimi bukur i një historie”, shkruan tvklan. Sipas një studimi të realizuar nga British Psychological Society, meshkujt që kanë aftësi narrative të mira, shihen si më tërheqës dhe me status më të lartë.

Shkencëtarët morën në pyetje 388 persona të diplomuar, për të vlerësuar partnerin potencial, bazuar në fotografi dhe në një biografi të shkurtër.

Si femrat ashtu edhe meshkujt që morën pjesë në këtë studim, e konsideruan aftësinë për të treguar, si një cilësi që tregon status të lartë të një individi.

Megjithatë, kjo nuk vlen kur vjen puna tek femrat, pasi sipas ekspertëve, kjo nuk është parësore tek meshkujt.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet