Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tronditet Turqia, sulm kamikaz pranë xhamisë në Bursa, ka viktima

bursaaNjë shpërthim ka ndodhur në pasditen e sotme pranë një xhamie në qytetin e Bursa-s në Turqi.

Ngjarja ka ndodhur pas që një grua hodhi vetën në ajër duke bërë vetëvrasje përmes eksplozivit që mbante.

Deri më tani, mediat turke raportojnë për 4 të vdekur dhe 15 të plagosur.

Zyrtarë të paidentifikuar thanë se zotërojnë dëshmi fotografike të cilat tregojnë se atentatori ishte një kamikaz grua.

Kohët e fundit Turqia është goditur nga një valë shpërthimesh të cilat kishin si autor Shtetin Islamik dhe militantët kurdë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.