Kërcënimi i profesorit, arrestohen Emiljano Shullazi e Gilmando Dani

Kliko per me shume info

shullazi-gilmando-daniPolicia e Tiranës pas mesnates se shtune ka arrestuar Emiljano Shullazin dhe shokun e tij Gilmano Dani. Arrestimi është bërë me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Shullazi ishte shoqeruar mbrëmjen e te shtunes, rreth orës 21: 45. Policia ka ndaluar Shullazin, tek “Rruga e Kavajës” dhe është shoqëruar për në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për t’u marrë në pyetje.

Kliko per me shume info

Arrestimi i tij është bërë me vone pas nje takimi mes kryeprokurorit te pergjithshem Adriatik Llalla dhe drejtorit te policise se shtetit Haki Cako.

Shoqerimi i Shullazit, fill pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një dalje publike per median, Berisha ka pohuar se Shullazi kishte kërcënuar Profesor Doktor Mynyr Konin, i cili aktualisht ka shpallur kandidaturën për të qenë rektor i Universitetit të Tiranës.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here