Vendosje tritoli e gjobëvënie, ja akuzat për Emiljano Shullazin e Danin

Kliko per me shume info

emiljano-shullaziPolicia e shtetit ka zbardhur akuzat ndaj Emiljano Shullazit dhe Gilmando Danit pas urdherit te arrestit te leshuar ndaj tyre nga ana e prokurorise.

Diten e sotme policia njoftoi zyrtarisht se eshte ekzekutuar urdhëri i nadalimit i Prokurorisë së Krimeve të rënda Tiranë për ndalimin e tre

Kliko per me shume info

shtetasve për veprën penale të “Shkatërrimit të pronës me eksploziv”, ndaj shtetasit A. Z. (Arian Ziko), me qëllim kanosjen e tij për fitimin e pasurisë në mënyrë të padrejtë.

Sipas policise, më datë 17.04.2016, në orën 01:30, u bë ndalimi ishtetasve:

-Emiljano Shullazi, 38 vjeç, banues në Tiranë.

-Gilmando Dani, 38 vjeç, banues në Tiranë.

-Blerim Shullazi, 32 vjeç, banues në Krujë.

Ne deklarate thuhet se ndalimi i këtyre shtetasve është bërë sepse në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë në kohë dhe qytete të ndryshme, kanë shtrënguar nëpërmjet kanosjes për dhënien e pasurisë në mënyrë të padrejtë biznesmen të ndryshëm.

“Prokuroria për Krimet e Rënda Tiranë, për tre shtetasit e sipërpërmendur, ka rregjistruar një sërë proçedimesh penale për veprat penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, “Shkatërrim i pronës me eksploziv”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e amëve luftarake dhe e municionit” dhe “Grup i strukturuar kriminal”, parashikuar nga Nenet 109/b, 152, 278/4, 283/a dhe 333/a Kodit Penal”, ka thene policia.

Shullazi dhe grupi i tij mesohet se kane qene nen hetim prej muajsh nga prokuroria dhe nga SHISH. Akuza me e fundit ndaj tyre ka qene vendosja e tritolit ne garazhin e biznesmenit te ndertimit Arian Ziko ku fatmiresisht nuk ka pasur pasoja vec demeve materiale.
arian-zikoo

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here