Siri, rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Kliko per me shume info

avioni-rusiiMinistria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Sipas njoftimit, helikopteri Mi-28 nuk është sulmuar, por ai është rrëzuar në provincën Homs, më herët gjatë ditës.

Kliko per me shume info

Trupat e pilotëve janë gjetur dhe janë dërguar në bazën ajrore ruse në Hmeymim, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Ende nuk dihen arsyet e rrëzimit të helikopterit, ndërsa ministria tha se një grup i ekspertëve po punojnë në vendin e rrëzimit të helikopterit, për t’i hetuar rrethanat e incidentit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here