Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vritet në Siri Almir Daci, terroristi shqiptar në udhëheqjen e ISIS

almir-daci15Vritet në rrethana të paqarta në Siri, Almir Daci. Ai është person në këkrim nga Shqipëria për rekrutime në luftën e Sirisë dhe terrorizëm.

Lajmi ëshhtë bërë me dije nga familjarët e tij që janë njoftuar për vrasjen, pa dhënë detaje të tjera.

Ata kanë thënë se nuk dinë ku dhe si ka ndodhur vrasja e ish-imamit të Leshnicës.

Ai është një nga personazhet kryesore të shqiptarëve që i janë bashkuar luftës në Siri.

Almir Daci për herë të fundit u shfaq publikisht në një video kërcënuese ndaj Shqipërisë dhe Kosovës pak muaj më parë ku deklaroi se do të kishte hakmarrje për mbështetjen që vendi ynë i dha koalicionit antiterror të SHBA kunder ISIS.

Ish-imami i Leshnices ne Pogradec Almir Daci, i cili ndodhej ne Siri ndoshta qe nga viti 2013, ne nje video mesazh te publikuar ne qershor te vitit 2015, u prezantua si nje nga drejtuesit e grupeve militare te ISIS qe luftonin ne Siri./lajmifundit.al
almir-daci2

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet