Home 2016 April

Monthly Archives: April 2016

Pogradec, Ismail Kadare vendos lule tek Lasgush Poradeci

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ishte sot në qytetin e Pogradecit, ku së bashku me bashkëshorten e tij, Helenën, vendosën lule tek bustet e...

Surpriza e vajzës për ditëlindje, ja si përlotet miliarderi i “Zara”-s

hemeluesi i zinxhirit të dyqaneve të veshjeve Zara, Amancio Ortega ka festuar 80-vjetorin. Sipas të dhënave, ai njihet si njeriu më i pasur në...

Biznesi, meshkujt paguajnë para për të marrë dajak nga femrat seksi

Një kompani në Londër siguron të ardhura të kënaqshme me biznesin e “dajakut” ndaj meshkujve.Bëhet fjalë për një shërbim të ofruar për të gjithë...

Shifra të frikshme, Gjergj Bojaxhi transferta mbi 170 mln dollarë dhe për “Offshore”

Policia përfshin në hetime si të dyshuara në skemë abuzuese në fushën e hidrokarbureve edhe kompani të tjera, mes tyre spikat kompania “Everest Oil”....

Barcelona rikthehet në krye të La Ligës

Barcelona e ka mposhtur Real Betisin, për ta rimarrë kreun e La Ligas. Barcelona ka fituar 0:2 si mysafire e Betisit, për tu kthyer në...

Fotot që Kim Kardashian kërkon ti zhdukë nga qarkullimi

Bukuroshja Kim Kardashian nuk ishte gjithmonë kaq me stil dhe kaq e famshme.Dikur, vite me pare, ajo njihej vetëm si mike e Paris Hilton.Jane...

Plas grushti në ndeshjen Dinamo-Butrinti

Ndeshja e Kategorisë së Parë midis Dinamos dhe Butrintit është mbyllur me skena dhune. Dinamo ka arritur që të mposht ekipin sarandjot me rezultatin...

Armina Mevlani: Si arrita ta bëj për vete familjen Berisha

Fashionistja Armina Mevlani ka pozuar për herë të parë për një revistë prestigjioze ndërkombëtare, siç është “Velvet”, në versionin italian. Ish-Miss Albania ka ndarë...

Termeti 3.3 ballë në Elbasan, raportohet pë dëme në lagjen Kala

Tërmeti me magnitudë 3.3 ballë ka goditur qytetin e Elbasanit mbrëmjen e së shtunës.Epiqendra e lëvizjes sizmike mësohet se ka qenë rreth 2 km...

Ish-kampioni i mundjes rreh shtatë policë në mes të rrugës

Vyacheslav Oliynyk, i cili rrëmbeu një medalje të artë për Ukrainën në vitin 1996 në Lojërat Olimpike të zhvilluara në Atlantë, është arrestuar në...

LAJMET E FUNDIT