Arrestohen dy shqiptarë, i grabitën argjendarit 50 mijë euro

0

policia-italianeDy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi kanë grabitur një argjendar.

Ata janë identifikuar si Pali Tako dhe Aurel Bushaj, të cilët i dolën në pritë argjendarit italian teksa ai po shkonte në një televizion lokal me dy çanta në duar.

Kliko per me shume info

Ata ishin të armatosur, e ndërkohë përmes kërcënimeve i kanë marrë cantat argjendarit, ku brenda tyre kishte sende me vlerë prej 50 mijë euro.

Së bashku me shqiptarët janë arrestuar edhe dy italianë, të cilët dyshohen të kenë qenë bashkëpunëtor në grabitje, pasi kanë qenë këtë që kanë informuar shqiptarët për lëvizjet e argjendarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.