Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Roboti prej betoni proteston kundër betonit tek Liqeni Artificial

disha-betonAktivisti i shoqërisë civile Zirkon Disha ka shprehur qëndrimin e tij kundër betonizimit të parkut të Liqenit Artificial me nje proteste origjinale.

Një ditë pas përleshjeve dhe dhunës mes përfaqësuesve të Partisë Demokratike dhe policisë, Disha nuk ka preferuar të ngjitet deri tek parku, por ka ndaluar tek Bashkia e Tiranës.

I maskuar me një veshje që simbolizon betonin, ai ka qëndruar jashtë institucionit për disa minuta me një banderojë të improvizuar ku shkruhej: “Kënd lojërash, jo kënd betoni!”

Të njëjtin parakalim ka bërë edhe tek Kryeministria.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet