Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Djali i bën një rreng matematikor të dashurës në krevat, ja si përgjigjet ajo

Një djalë vendosi t’i japë një leksion matematikor të dashurës së tij.

Ndërsa ishin të shtrirë në krevat, ai i bëri këtë pyetje.

“Vëllai i madh është katër vjeç. Vëllai i vogël është sa gjysma e moshës së tij. Sa vjeç do jetë vëllai i vogël kur i madhi të jeë 100?”

Përpara se të përgjigjeni, mendohuni pak dhe mos bëni gabimin e vajzës, që tha se do jetë 50 vjeç.

1 Comment
  1. ai says

    me ate surrat qe paska kjo. nuk cuditem qe se di.

Leave A Reply

Your email address will not be published.