Video-mesazhi i ISIS: Brukseli është vetëm fillimi

Kliko per me shume info

video-isisShteti Islamik, ISIS ka publikuar një video të re propaganduese se si festojnë në Irak sulmet në Bruksel duke i quajtur “11 shtatori belg”!

Xhirimi është bërë në Mosul pas sulmit ku vdiqën 34 persona e dhjetëra të tjerë u plagosën.

Kliko per me shume info

Në video, dy persona që thonë se janë shtetas të Belgjikës, paralajmërojnë sulme të reja.

Personat e prezantuar si Abu Abdullah al-Belgiki dhe Abu Mujahid al-Belgiki thonë se “ky është fillimi i anktheve të juaja”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here