Ardit Gjebrea i maskuar si lypës në Tiranë, ja si reagojnë shoferët...

Aktualitet

ardit-gjebrea16Ardit Gjebrea ka provokuar drejtuesit e mjeteve në Tiranë duke u veshur e maskuar si lypës.

"Njerëz që më kishin bërë mijëra komplimenta me refuzonin dhe më shtynin. Nuk më kursyen as fjalën qen", tha Arditi.

gjebrea-lypes

Duke shpjeguar ate cfare perjetoi gjate lypjes, Arditi tha se drejtuesit e mjeteve qendronin larg per te ikur sapo te ndizej semafori, veprim qe ai pranoi se e kishte bere edhe vete ndaj lypesve ne Tirane.

Gjebrea ka realizuar kete rol gjate rubrikes se tij "24 ore me".

Arditi tha se refuzimi i njerezve per ti dhene para gjate lypjes, levizja e tyre e dores me shenjen largohu, dukej me e rende se nje grusht apo nje shpulle.

Ne fund te dites qe kaloi me nje lypes Gjerbea ka numeruar parate dhe me pas ia ka dhuruar lypesit ne fjale.

gjebrea-lypesi

Ne fund te emisionit "24 ore me", Arditi tha se "ju mund ti refuzoni ata por mos i fyeni".

Personazh i kesaj serie te emisionit ishte nje i ri qe lypte prej vitesh ne zonen e parkut Rinia, tek ish-hotel Dajti dhe ne zonen prane Taiwanit ne kryeqytet./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT