Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kosova realizon filmin e parë horror, ja trileri

halil-budakova-690x376-780x439Halil Budakova ka realizuar filmin e parë horror në Kosovë. Aktori dhe producenti i njohur ka përshtatur veprën “The Colour Out of Space” duke realizuar filmin me titull “Virus: Extreme Contamination”.
Ngjarja e filmit ka të bëjë me një shkencëtar që vjen në Kosovë për të studiuar disa ngjarje të jashtëzakonshme që ndodhin pas rënies së një meteori. Ai zbulon se objekti është lëvizur dhe është dërguar në një bazë ushtarake, në të cilën të gjithë njerëzit janë shndërruar në krijesa të çuditshme dhe shumë të rrezikshme.
Ekipa e filmit përbëhet nga aktorë të huaj dhe shqiptar dhe rolet kryesore i luajnë Halil Budakova, Michael Segal, Rimi Beqiri, Merita Budakova, Vilson Spaqi, Adrian Vila, Hasan Lushi, Adem Kicaj, Avni Lushtaku, Faik Gashi, dhe Paola Barale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet