Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mbyllet Kongresi i PS, referendum më 9 prill për debatin për kryetarin

kongresiiiKongresi i PS votoi dhe miratoi propozimin për referendum.

Me propozim të kreut të grupit të PS Gramoz Ruci, votoi që referendumi të bëhet në datën 9 prill.

Vendimi është marrë pas kërkesës së bërë nga kryeministri Edi Rama.

Pyetja e referendumit do të jetë: A duhet të shkojë në votim mandati i kryetarit të PS Edi Rama.

Vendimi per te shkuar ne referendum u mor pasi diskutimet ne Kongres nuk i dhane dot pergjigje perfundimtare dhe nuk dolen me vendim ne lidhje me debatin qe u zhvillua per votimin ose jo te kryetarit te Partise.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet