Emigrantja shtatzënë lind fëmijën në helikopter

Kliko per me shume info

lind-helikopterNje emigrante, identiteti i të cilës nuk është zbuluar, raportohet se ka lindur një djalë të shëndetshëm në një helikopter të tipit “Super Puma”.

Kjo ka ndodhur derisa autoritet greke po e transportonin nga ishulli Kastellorizo në Rodos.

Kliko per me shume info

Sipas agjencisë greke të lajmeve ANA, mjeku në Kastellorizo kishte lajmëruar herët në mëngjes se gruaja ishte gati të lind fëmijën, dhe se një helikopter ishte nisur për ta marrë dhe ta dërgojë në spitalin e Rodos-it, transmeton Telegrafi.

Foshnja nuk kishte pritur ardhjen në ishull, dhe kështu erdhi në jetë gjatë fluturimit, kurse gjatë procesit të lindjes kishte asistuar një mjeke nga spitali i Rodosit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here