Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Emigrantja shtatzënë lind fëmijën në helikopter

lind-helikopterNje emigrante, identiteti i të cilës nuk është zbuluar, raportohet se ka lindur një djalë të shëndetshëm në një helikopter të tipit “Super Puma”.

Kjo ka ndodhur derisa autoritet greke po e transportonin nga ishulli Kastellorizo në Rodos.

Sipas agjencisë greke të lajmeve ANA, mjeku në Kastellorizo kishte lajmëruar herët në mëngjes se gruaja ishte gati të lind fëmijën, dhe se një helikopter ishte nisur për ta marrë dhe ta dërgojë në spitalin e Rodos-it, transmeton Telegrafi.

Foshnja nuk kishte pritur ardhjen në ishull, dhe kështu erdhi në jetë gjatë fluturimit, kurse gjatë procesit të lindjes kishte asistuar një mjeke nga spitali i Rodosit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet