Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Berisha: Ja si refuzova të isha mjek personal i Enver Hoxhës

berisha-komunistetSali Berisha deklaroi sot ne Kuvend se ka refuzuar te jete doktor personal i Enver Hoxhes. Gjate debateve dhe replikave me kryeministrin Rama, ish-kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur edhe për periudhën e komuznimit kur ai ka qenë mjek kardiolog.

Ish-kryeministri Berisha pranoi se u ka shërbyer të gjithë shqiptarëve si mjek, me përjashtim të ish-diktatorit Enver Hoxha.

“Unë, në periudhën kur kam qenë kardiolog në spital, i kam shërbyer të gjithë shqiptarëve, nga të burgosur në anëtarë të byrosë politike, përveç Enver Hoxhës, – deklaroi Berisha. – Kam refuzuar në mënyrë kategorike të jem mjek personal i tyre. Këtë e di shumë mirë. Në atë kohë nuk ishte e thjeshtë, por dua të them… mjek personal do të thotë gjë tjetër. Kurrë dhe asnjë ditë të vetme. E kam refuzuar në mënyrë të prerë, sepse isha i pasionuar në punën time në spital. Nuk kam marrë rrogën në asnjë grup, përveç rrogës sime. Më pas më është dhënë mundësia të shoh firmat e Vito kapos në ekzekutime njerëzish”.

“Me dy fantazma që ke në shpirt, Sali Berishën dhe Lul Bashën, një gjë të garantoj, se jetën në politikë do e kesh të shkurtër. Këtë po ta them se u more gjatë me kryetarin e PD-së dhe me mua”, vijoi Berisha duke iu përgjigjur batutave të Ramës.

Rama nga ana e tij e cilësoi ish-kryeministrin si babagjyshin më gënjeshtar duke shtuar “mjerë ato nipër dhe mbesa që kanë një babagjysh që është gënjeshtari më i madh në këtë vend.

“Je gënjeshtari më i madh, je babagjysh gënjeshtar. Dilje me varkën e Sulo Gradecit për të parë Nexhmijen kur varte rrobat. Ti mund të dalësh sot dhe të thuash se i flisje djalit të Enver Hoxhës kundër Partisë së Punës, por kur vdiq Hysniu ti ia lage me lot fustanin Vitos”, u shpreh Rama gjatë replikave në Kuvend.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
3 Comments
 1. Lazo says

  Ty o sali te kishin vetem per te marre analizat e urines dhe per te hedhur plehrat te kazani. Nuk e meritoje te beje me shume se aq dije.

 2. andi says

  po ku ta mbante bytha ty mor zagar ti dilje kundra enver hoxhes do te te varnin vete tropojanet ne mes te barjam curit po ti sle bythe pa lepire mor qen sa te futeshe ne bllok ty edhe ne pd te futi ramizi dhe pastaj ua fute te gjithve dhe tani hiqesh si democrat o felliqesire ti je plere mor zagar deri sa edhe bodigardet e tu te akuzojn si te pabese po po ata qe te sherbyen me ndershmeri dhe ti I quan sot vrases dhe qe skan ber asgje kurse ti na le 30 vjet prapa dhe ske lene gje pa vjedhur o figure e turpshme e politikes shqiptare ku ti edhe ata spiuna qe mban reth pd mbani peng nje politik te tere peng po cti bej rames kur ta kuptoj gabimin qe ben qe ste areston do jete von.
  Dhe per enverin mos fol me se shiko te xhepi kostumit do kesh ndonje veper ti tij qe ben cben I hedh ndonje sy fshehurazi mos te shohi supermbesa o PLERE

 3. tokesori says

  o sali mos e trazo halen se ere e qelbur vjen, thote populli nga nahija e Skraparit. Ti nuk le shok shkolle dhe pune pa spiunuar derisa arrite te futeshe ne bllok dhe u fute me puce. U bere dhe sekretar i organizates-baze te PPSH-se ne pavionin ku punoje. Ke marre shume veta me qafe qe te marrte lumi, te marrte !!!!! Vetem po te shikosh emisionin fiks fare, ME FAKTE dhe shikon se ke bere jete qejfi ne kohen e Enverit, bridhje neper vendet me piktoreke te Shqiperise me familjen e tij…Po si e harrove kartolinen qe i dergove H Kapos dhe qe e lexoi z. Balla ne parlament? Te pakten hesht se te vjetrit te nxjerrin gjuhen se te njohin dhembe e dhemballe, ndersa te rinjte te neverisin se ja u nxive te ardhmen. Enveri e la vendin tone ne vend numuro per afro 50 vite, ti I MALLKUAR e ktheve vendin 50 vite pas…..Do vije nje dite qe ti lash te gjitha gjynahet, vuajtjet dhe vjedhjet qe ke bere O PERVERS?

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet