Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Jeta super-luksoze e zv.presidentit të ri të Top Channel

erion-ylliErion Ylli eshte zv.presidenti i ri i Top Channel.

Ai eshte emeruar ne kete detyre se fundi ndersa raporti i tij me kompanine mediatike ne fjale eshte i hershem.

Ylli mesohet se ka qene shofer i biznesmenit Dritan Hoxha, ideator dhe themelues i Top Medias.

Zv.presidenti i ri i TCH, duket se ka bere nje jete mes luksit dhe nuk ka nguruar qe kete gje ta tregoje edhe me fotot qe ka hedhur ne rrjetet sociale./lajmifundit.al


Emerimi ne TCH

Erion Ylli emërohet Zv/drejtor i televizionit më të madh në vend, Top Channel.
Nëpërmjet një email-i zyrtar është lajmëruar sot administrata e Top Channel për emërimin e Zv/drejtorit të televizionit.
Ylli ka qenë për një kohë të gjatë shofer i Dritan Hoxhës dhe pas vdekjes së tij ka shërbyer si shofer dhe krahu i djathtë i zonjës Vjollca Hoxha.
Pasi Vjollca Hoxha u emërua nga bordi drejtues, administratore e televizionit, nisi ndryshimet në administratë, njëri prej më të rëndësishmeve është emërimi i zëvendësit të saj, që do të mbulojë edhe prodhimin në televizion.
Këtë pozicion më parë e ka mbuluar Skerdi Drenova, për një periudhë pothuaj 10-vjeçare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet