Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

I jep gjykatës 50 mijë euro, lirohet biznesmeni Sait Fishta

fishtaPlot kater ore zgjati seanca e mases se sigurise per biznesmenin Sait Fishta.

Sipermarresi i akuzuar per ndertim te paligjshem ne prone publike u çlirua nga prangat vetem pasi la garanci 50 mije euro.
Gjykata e Shkodres e cilesoi te ligjshem arrestimin e ndertuesit ne Velipoje, ndersa prokuroria kerkoi masen e sigurise arrest me burg.
Mbrojtja e biznesmenit nuk ra dakord me vendimin e gjykates dhe do të kerkojë apelim te tij.
Administratori i “Fishta shpk” u arrestua te dielen disa ore pasi Prokuroria e Shkodres kishte vendosur sekuestro preventive per disa ndertime ne Velipoje.

Fjala eshte per 9 pallate në ndërtim në per te cilat dyshohet se jane te paligjeshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet