Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ministri Tahiri: Pushteti i vërtetë nuk janë zyrat por njerëzit

tahiri-doshiMinistri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte i pranishëm në aktivitetin e Partisë Socialiste në Durrës. “Pushteti ynë i vërtetë nuk janë as zyrat, as burokracia, janë njerëzit, se forcën e marrim te njëri-tjetri. Kush nga ju nuk e ka përsëritur më shumë se njëherë se kjo shtëpia jonë e madhe, PS është shtëpia ku flasim, debatojmë ku mbase nuk na pëlqen ndonjëherë çfarë i themi njëri-tjetrit, jemi me sy e vëshë ndaj njëri-tjetrit. Ku konkurojmë me njëri-tjetrin, ku fuqinë e marrim nga njëri-tjetri, e ku nuk lejohet të harrosh të largosh njerëzit, të mos shohësh në sy socialist, e nëse dikush harron ka faj e përgjegjësi para të gjithëve”, u shpreh Tahiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. GJuetari says

    QENKA esell ,nuk paska marre shume nga niseshteja apo e ka kapur euforizmi se e kane quajtur ne rrjetet sociale -”KATANI ”-I shqiperise …

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet