Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rrëmbimi e vrasja e Gaz Collakut, shpallet në kërkim ish-shefi i policisë

policia-tiranesNjë ish zyrtar i lartë i policisë së shtetit është shpallur në kërkim sot në lidhje me rrëmbimin dhe vrasjen e Gazmend Collakut.

Lajmi është bërë me dije nga policia e shtetit e cila theksoi se ka shpallur në kërkim shtetasin Ervin Dalipaj.

Ai ka qenë shef i sektorit të antikrimit ekonomik në policinë e Tiranës deri në vitin 2013 kur u shkarkua nga detyra.

Shkarkimi i tij u bë asokohe pasirezultoi se njoftonte pronarët e kazinove që të ulnin qepenat gjatë aksionit “Fund Marrëzisë”.

Gazmend Collaku u rrembe nga kater persona te veshur si police me 6 janar 2016 ne mbremje ne qender te Duresit.

Ende nuk dihet cili ka qene roli i ish oficerit te policise ne kete ngjarje pasi hetimet po vazhdojne.

Mbremjen e djeshme ne Rinas u kap Denis Shtraza, nje tjeter i dyshuar oer rrembimin e vrasjen e Gazmend Collakut.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet