Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviçin

Kliko per me shume info

ivanovicGjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç.

Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Kliko per me shume info

 

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here