Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

PD,Halimi: Ilir Beqja idha vetvetes 85 milionë lekë

deputetja-halimiPartia Demokratike ka vazhduar me akuzat e saj ndaj ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Deputetja Arbiona Halimi tha se Beqaj i ka dhënë 85 milionë lekë për instalimin e një programi të FDSSH-së firmës së tij.

“Eshtë një nga tenderat më të parregullt që kanë konstatuar audituesit, pasi jo vetëm kanë gjetur mungesë dokumentacioni, por firma e themeluar nga Ilir Beqa, ishte ofertuesi i vetëm. Për më tepër, në krye të bordit të këtij Fondi, ai që merr vendimet, është vetë Ministri, Ilir Beqa.

Sipas burimeve zyrtare, edhe pse në këtë rast Beqa, i dha me firmën e tij, 85 milionë lekë firmës së tij, Intech plus, shërbimi as nuk është ofruar.Sistemi i kontabilitetit Oracle, për të cilën Beqa i dha Beqës 85 milionë lekë, nuk funksionon”, deklaroi Halimi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet