Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pas Realit e Atleticos, FIFA dënon edhe dy klube të tjera

fifaValencia dhe Villarreal mund ta kenë fatin e njëjtë si të Real Madridit e Atletico Madridit.
Reali e Atletico u dënuan nga FIFA për parregullsi në transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçar dhe tani duan që të njëjtin dënim t’ia shqiptojnë edhe Valencias e Villarrealit.

E përditshmja spanjolle “Marca” ka njoftuar se FIFA po i heton dy klubet për veprime të jashtëligjshme.

Duke qenë në këtë gjendje aspak të favorshme, Federata e Futbollit të Spanjës do ta mbajë një mbledhje të martën e ardhshme, ku do të analizojë situatën e klubeve të përfshira, teksa gjatë ditës së premte doli me komunikatë zyrtare se i mbështet plotësisht Realin e Atleticon pasi sipas tyre klubet në fjalë nuk kanë shkelqyer asnjë rregull të FIFA’së. /Express

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet