“Topi i Artë”, sot në orën 18:30 nis ceremonia

Kliko per me shume info

topiËshtë mbrëmja e “Topit të Artë”.

Në orën 18:30 në Zyrih të Zvicrës do të nisë ceremonia për dhënien e trofeut më prestigjoz individual të futbollit botëror.
Nuk priten surpriza, me Lionel Mesin favorit kryeson për të fituar për herë të pestë trofeun që jepet nga FIFA dhe “France Football”.
Sulmuesi I Barcelonës është në garë me shokun e tij të skuadrës Nejmar dhe rivalin e përjetshëm Kristiano Ronaldo, por ndryshe nga vitet e shkuara, Mesi është pretendent absolut.
Po sot në mbrëmje, do të përcaktohet edhe “Trajneri më I mirë” si dhe do të jepet çmimi “Pushkash” për golin më të bukur të vitit.
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here