Tensione e përleshje para Qeverisë së Kosovës

Kliko per me shume info

kosove16Në këto momente është tensionuar situata në Prishtinë. Pas fjalimeve  të liderëve politik në sheshin “Skënderbeu” protesta ka eskaluar.

Kemi protestuesit të cilët janë duke sulmuar policinë me koktej molotovi dhe me gurë, kurse policia është duke u munduar për t’i shpërndarë ata duke hedhur gaz lotsjellës në drejtim të tyre, njofton Klan Kosova.
Për momentin raportohet një polic i cili ka pësuar lëndime.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here