Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Elvana Gjatës i vjedhin fotot e mesazhet private, policia shoqëron të dyshuarit

elvana-gjata15Këngëtares Elvana Gjata i vidhen të gjitha fotografit, videot e mesazhet që dispononte në adresat e ndryshme të rrjeteve sociale dhe në email e aparatin celular.
Pak ditë më parë, Elvana Gjata është alarmuar kur ka parë se fotot që ndodheshin në adresat e rrjeteve sociale ishin zhdukur. Për këtë fakt, i është drejtuar policisë së shtetit, ku burimet thonë se ka komunikuar edhe me ministrin e brendshëm, i cili ka vendos ekspert kibernetik në dispozicion të saj.
Ne levizje eshte vene Prokuroria në bashkëpunim me policinë, pas 5 ditë nga zhdukja e fotove e videove, ka arritur të gjej autorët e kësaj vjedhje, duke identifikuar 4 adoleshente të moshës 15 vjeçare.
Menjëherë është ndërhyrë duke i shoqëruar të rinjtë në polici e prokurori së bashku me prindërit dhe i kanë kthyer të gjithë fotot e videot e marra. Nuk dihet nëse ndonjë nga fotot e saj intime apo videot mund ti kenë ruajtur apo shpërndar në ndonjë adresë tjetër.

Gjatë marrjes në pyetje ata kanë mohuar një gjë të tillë. Për veprimin e tyre criminal, prokuroria ka proceduar 4 të rinjët në gjendje të lirë për akuzën e “hyrjes së pautorizuar kompjuterik” në bashkëpunim.
Sipas policisë, të rinjtë kishin arritur të thyejnë pasëordin e adresave (INCLUDE) duke përdorur pyetjen e sigurisë, ku Elvana Gjata kishte shkruar pyetjen e sigurisë, “kur të rritesh çdo të bëhesh”? dhe përgjigjia ishte “këngëtare”. Gjetja e kësaj përgjigje ka bërë që të rinjët të hynë në adresat e saj dhe të përvetësojnë të gjitha fotot e videot e saj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Soni says

    Kalamajte merren me fotot e mesazhet e saj se kujt i plas tjeter. Ti fali vete e ku me i hedh.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet