Tetova sot proteston, kërkon ajër pa helm

Kliko per me shume info

tetovDrejtuesi i organizatës Eko Gerila, Arianit Xhaferi, ka bërë të ditur se sot është momenti historik kur të gjithë shqiptarët e Tetovës duhet të ngrihen në këmbë dhe të protestojnë kundër helmimit masiv që e bën fabrika ‘Jugohrom’.

Ai thotë se burrat, gratë duhet të dalin në rrugët e Tetovës me moton “Stop helmimit” dhe “Duam ajër”. Protesta do të mbahet sot në sheshin Iliria me fillim në ora 13:00.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here