Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet pasuria, prokurori i arrestuar, 500 milionë lekë në banka, 3 shtëpi

haxhi-giuuuProkurori i arrestuar Haxhi Giu duket se disponon pasuri të konsiderueshme. Pas një karriere të gjatë në prokurori, ai ka bërë deklarimet e rregullta të pasurisë ndërsa bie në sy fakti se zotëron prona dhe vlera monetare.

“Panorama” ka mësuar dje se në deklaratën e fundit të pasurisë tek ILDKP, prokurori Haxhi Giu ka evidentuar se disponon llogari e depozita bankare rreth 50 milionë lekë të reja. Prokurori i arrestuar mësohet se ka deklaruar se ka në pronësi të tij dy apartamente me sipërfaqe të konsiderueshme, një banesë private 4-katëshe dhe depozita bankare.

Nga ana tjetër edhe automjeti që kishte në përdorim prokurori Haxhi Giu në momentin e arrestimit përllogaritet të ketë një vlerë të konsiderueshme 20-25 mijë euro.

ILDKP nuk dispononte të dhëna për automjetin ndërsa për pasuritë e tjera në emër të tij mësohet se Haxhi Giu i ka deklaruar vitet e fundit duke evidentuar edhe burimin e tyre. Pas arrestimit me akuzën e korrupsionit, pritet që prokurorit të krujës ti hetohet edhe pasuria.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet