Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arrestohet ish-prokurori i dosjes “Hajdari”, Haxhi Giu

prokuroriArrestohet me akuzen e korrupsionit, prokurori i Krujes Haxhi Giu.
Ai ka rene ne pranga diten e sotme ne Kruje, ku punonte ne prokurorine e rrethit.

Akuza zyrtare ndaj prokurorit eshte korrupsioni ne kembim te uljes se denimit per nje shtetas.

Prokurori dyshohet se ka marre nje shume parash ne kembim te uljes se denimit per nje shtetas.

Haxhi Giu eshte nje emer i njohur ne prokurorine shqiptare.

Ne vitin 1998 e me pas ai ka qene pjese e grupit te prokuroreve qe hetuan dosjen e vrasjes se deputetit Azem Hajdari.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet