ISIS ndryshon vendstrehimin, gati për të goditur perendimin

Kliko per me shume info

isis20152Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesisht në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendoset.

Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të organizojnë sulmet e tyre ndaj perëndimit.

Kliko per me shume info

Sipas shërbimeve inteligjente perëndimore krerët islamikë janë transferuar në qytetin Sirte në Libi.

Ai është fortesa e re e xhihadistëve.

Mendohet se edhe Al Baghdadi është strehuar pikërisht në Sirte, përcjell Panorama.

Libia është shteti më i sigurt i ISIS jashtë Irakut dhe Sirisë dhe xhihadistët kanë gjetur tashmë një fortesë të re nga ku mund të planifikojnë sulmet ndaj perëndimit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here