Pandeli Majko: Albini konfliktual por ai merr kuptim i burgosur

Kliko per me shume info

majkoIsh-Kryeministri Pandeli Majko përmes një komenti në rrjetin social Facebook komentoi zhvillimet e fundit në Kosovë. “Albin Kurti u arrestua dje. Albini ëshhtë një politikan konfliktual por ai merr kuptim i burgosur. Burgosja e politikanëve ndryshon kuptimin e debatit politik. Kosova drejtohet më së shumti nga njerëz që e dinë kuptimin e persekutimit politik por po ashtu dhe logjikën e dialogut që i uli në tavolinën e bisedimeve nga Rambujeja deri në Bruksel. Shpresoj dhe uroj që politikanët e Kosovës të ulen në tavolinën e dialogut me njëri-tjetrin. Kohës i rëndojnë më shumë politikanët e burgosur se sa politikanët radikalë”, shkruan ai.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here