Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Opinion/ Agim Musta: Kadri Hazbiu urdhëroi balerinat të argëtonin marinarët rus

mustAgim Musta i ftuar në Opinion, tregoi një histori të vitit 1957, kur në Shqipëri erdha Flota e Detit të Zi. “Në vitin 1957 verdhi flota e Detit të Zi. Qeveria shqiptare dha një pritje në Pallatin e Brigadave. U sollën edhe 30 vajza nga Teatri i Operas dhe Baletit. Kadri Hazbiui ju thotë vajzave: “oficerët janë ndarë nga familja, mund tju pickojnë por ju nuk do të të thoni asgjë”. Vajzat më pas thane se: “Na pickuan, na shtrënguan dhe ne nuk thamë asnjë llaf”. Ndërsa Agim Doçi, pyetjes nëse kishte presion për ata artistë që e kishin gruan e bukur, iu përgjigj Po. Madje sipas Doçit, kishte edhe artistë që binin pre.


Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet