I zgjatet masa e paraburgimit Oliver Ivanoviçit

Kliko per me shume info

ivaKëtë për KosovaPress e ka konfirmuar avokati mbrojtës i Ivanoviqit, Nebojsha Vllajiq. Kjo është caktuar me vendim të Këshillit Gjyqësor ndërkombëtar i Gjykatës Themelore në Mitrovicë. KosovaPress mëson po ashtu se gjatë muajit të ardhshëm do të jepet edhe vendimi përfundimtar për Ivanoviqin, pasi që tashmë janë dëgjuar të gjithë dëshmitarët. Ivanoviq akuzohet për vepër penale – krime lufte kundër shqiptarëve bërë gjatë vitit 1999 dhe vitit 2000. Ai, është arrestuar që nga janari i vitit 2014./KosovaPress/

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here