Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

3 futbollistet që mund të vendosin fatin e El Clasicos

real-madrid-barcaNeymar, Luis Suaez dhe Cristiano Ronaldo do të jenë lojtarët që duhet ndjekur sonte në El Clasico.

Sonte do të zhvillohet ndeshja më e madhe në botë, ajo ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës në Santiago Bernabeu me fillim nga ora 18:15.

Reali dhe Barca janë dy nga skuadrat më të mira në botë dhe çdonjëri lojtar i këtyre skuadrave mund të vendos edhe këtë ndeshje.

Por, nëse shohim formën e lojtarëve të dy skuadrave, atëherë vëmendja kryesore mund të bie të tre futbollistë, Neymar, Luis Suarez dhe Cristiano Ronaldo.

Braziliani po kalon momente të mira së bashku me bashkëlojtarin e tij, ku kanë shënuar 21 golat e fundit të Barcelonës në të gjitha garat.

Në anën tjetër, Ronaldo edhe pse nuk është në formën e duhur, ai ende është lojtari më i rrezikshëm i Real Madridit.

Normalisht qe kjo renditje do të ndryshonte, sikurse Messi mos të ishte i lënduar dhe do të ishte e sigurt përfshirja e tij në formacionin e parë. /Express

Leave A Reply

Your email address will not be published.