Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arrestohet pa mbathje, a është ky terroristi i sulmeve në Paris

arrestohet-pambathjeOperacioni i policisë franceze në një nga lagjet e Parisit, ku të paktën gjashtë terroristë i bënë rezistencë forcave të policisë zgjati mese gjashte ore.

Policia rrethoi në orët e para të ditës një apartament në lagjen Saint Denis, atje ku dy persona u vranë gjatë këtij aksioni.
MEs viktimave ishte një femër e cila hodhi veten në erë me një jelek vetëvrasës. NDerkohe mediat franceze kane njoftuar se shtatë persona janë arrestuar.

Objektivi i operacionit thuhet se ishte organizatori i sulmeve të së premes, që shkaktuan 129 viktima. Abdelhamid Abaaoud, një 27 vjecar belg me origjinë marokene, dyshohet se ka organizuar sulmet e së premtes nga Siria.

Ende nuk ka konfirmim nëse ai është arrestuar, por britanikja Mirror, ka dyshime se personi pa mbathje (ne foto), që u arrestua nga policia, është vetë Abaaoud.

Britanikja tjeter Daily Mail raportoi se femra që hodhi vetën në erë është ‘gruaja’ e tij por nuk ka ende konfirmime zyrtare per nje gje te tille.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet