Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Përplasje zinxhir mes disa makinave në Lezhë-Shkodër, tre të plagosur

foto-aksidentiDisa automjete u perfshine ne nje aksident ne superstraden Shkoder- Lezhe mengjesin e sotem.

Ngjarja ka ndodhur ne afersi te ktheses, tek rruga që hyn në drejtim te fshatin Mabe, pranë kufirit midis Shkodres dhe Lezhes.

Si pasoje e perpasjes Per pasoje tre persona u plagosën dhe u derguan ne spitalin rajonal te Shkodres dhe te Lezhes.

Policia tha se perplasja e disa automjeteve beri qe superstrada te bllokohej per nje kohe te gjate.

Nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes, por besohet se dy nga mjetet, qe jane perplasur fillmisht, leviznin me shpejtesi te madhe.

Leave A Reply

Your email address will not be published.