Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zbulohet pamja që do të ketë iPhone 7

iphone7-15Telefonat e mençur nga Apple deri më tani kanë pasur një madhësi standarde të ekranit, por deri tani këto aparate mund të blihen në një tjetër madhësi.

iPhone 7 i cili ende nuk ka dalë në shitje, do të prodhohet në dy madhësi. Përveç madhësisë standarde, konsumatorët mund të blejnë dhe me madhësinë prej 4 inç.
Është e njohur se Apple është një nga kompanitë e para që filloi prodhimin e telefonit me një ekran të madh, dhe nga e para deri më tani me më shumë shitje, të gjithë telefonat e Apple ishin më të mëdhenj se ai i mëparshmi.

Kjo është arsyeja pse lajmi që Apple prezanton është mjaft i çuditshëm. Supozohet se ky version mini i iPhone në të ardhmen do të ketë kërkesën e vet dhe do të shitet sa më shumë si standart.

Përveç nga të qenit i vogël, ky telefon do të jetë më i lirë dhe do të funksionojë si iPhone 5s. Ndërsa ju do të jeni pjesë e modelit të ri të iPhone 7, ky telefon mini do të ketë disa nga karakteristikat e reja të tilla si 3D kontakt që e ka edhe iPhone 6s.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.