Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Nishani firmos dekretet, shkarkohet Nasip Naco, emërohet Ylli Manjani

nishani20155Presidenti i Republikës Bujar Nishani, ka firmosur ditën e sotme propozimet e kryeministrit Edi Rama për ndryshimet në qeveri.

Kreu i shtetit Nishani, mësohet se ka firmosur dekretin për shkarkimin nga detyra me dorëheqje të Nasip Nacos, deri tani Ministër i Drejtësisë.

Në vend të tij, Nishani ka firmosur dekretin që emëron Ylli Manjanin, i propoziar nga kryeministri Edi Rama për Ministër Drejtësië nga radhët e LSI.

Ky ndryshim në kabinetin e përbashkët të PS dhe LSI, vjen pas dorëheqjes së Ministrit të Drejtësisë Nasip Naco.

Arësyet e qarta të kësaj dorëheqje ende nuk dihen ndonëse ne letrën e largimit Naco la të kuptohej se kërkohej një nivel më i lartë ndërveprimi për reformën në drejtësi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.