Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Sarandë, digjet gjatë natës flamuri grek në zyrat e OMONIA-s

flamuriiiDigjet flamuri grek ne zyrat e OMONIA-s ne Sarandë. Flamuri helen u dogj gjate nates se kaluar.
Fillimisht policia u njoftua nga kreu i kësaj organizate, Leonidha Papa, i cili me pas foli edhe publikisht.

“Nuk e dimë kush e kreu këtë akt. Këto janë veprime të errëta, për të prishur

marrëdhëniet mes vendeve”, ka thënë Papa, i cili ka dënuar këtë akt.
Ne lidhje me ngjarjen mesohet se është bërë denoncim dhe policia ka shkuar në vendngjarje dhe beri veprimet e para hetimore.

Flamuri grek ka qenë në mes të flamurit shqiptar dhe flamurit të BE-së në zyrat e OMONIA-s sipas Leonidha Papes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.