Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Meta: Dorëheqja e Naços? Akt i përgjegjshëm dhe qytetar

meta15-300x217Kryetari i LSI-së Ilir Meta e quajti akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm dorëheqjen e Nasip Naço.

“Më duhet të vlerësoj aktin e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë si një akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm, qytetar. Ka dhënë kontributin e tij gjatë gjithë kësaj periudhe. Me këtë akt ka gjykuar se jep një kontribut për të ndihmuar në realizimin e një bashkëpunimi të kërkuar prej kohësh dhe më gjerë dhe në një nivel të ri të reformës në drejtësi”

 

Prononcim për mediat i Kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta

  1. Naço dha dorëheqjen si Ministër i Drejtësisë. Kush do të jetë pasuesi i tij?

Lidhur me pyetjen tuaj, më duhet të vlerësoj aktin e dorëheqjes së Ministrit te Drejtësisë z. Nasip Naço si një akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm, si një akt qytetar i cili ka dhënë kontributin e tij gjatë gjithë kësaj periudhe në të mirë të qeverisjes dhe të reformave. Por njëkohësisht me këtë akt, ai ka gjykuar se jep një kontribut për të ndihmuar në realizimin e një bashkëpunimi të kërkuar prej kohësh dhe më të gjerë dhe në nivel të ri për të çuar përpara gjithë reformat dhe sidomos reformën në fushën e drejtësisë.

Kur thoni se duhet çuar përpara reforma, me këtë po zbardhni një pjesë të letrës së z. Naço? Burime tona flasin se z. Nasip Naço është shprehur se është i përjashtuar nga reforma në drejtësi. Është anashkaluar si institucion por dhe si individ…

Unë nuk e di. Ju mund t’i drejtoheni zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në Ministrinë e Drejtësisë për të zbardhur letrën e z. Naço. Unë jam për të gjykuar politikisht veprimin e tij dhe natyrisht që besoj se emri i ri që do të propozojë Kryeministri, do të jetë një emër që do të çojë në një bashkëpunim më të gjerë e më të ri

Do të vijë nga LSI? A është z. Manjani?

Nuk dua të shpreh më shumë dhe nuk do të vij më tek Rogneri të pi kafe sepse e kam të pamundur që të dal pa ju përgjigjur interesimit tuaj kur më zini pritë këtu.

A do të ketë lëvizje të tjera nga LSI në kabinet apo ministra të tjerë?

Besoj se jua dhashë një përgjigje. Ju falënderoj për vëmendjen.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.