Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kosova në UNESCO, Britania dhe Gjermania kundërshtojnë kërkesën e Serbisë

unescoKur ambasadori i Serbisë kërkoi që vendimi të shtyhet, ambasadori i Britanisë së Madhe ka thënë se është kundër shtyrjes sepse ,shtoi ai, kurrë nuk ka ndodhur që Konferenca e Përgjithshme të refuzojë vendin që e ka propozuar Këshilli Ekzekutiv.

loading...

Rekomandojme

Këtë kërkese ka kundërshtuar edhe ambasadori i Gjermanisë në UNESCO.

Ambasadori i Austrisë ka theksuar se i ka të afërta edhe Kosovën e edhe Serbinë, porse vendi i tij është kundër shtyrjes së mbledhjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet