Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

72-vjecari: Kjo është bima që më bëri më shumë efekt se kimioterapia

bima15Një studim i kryer në Universitetin e Windsor, Kanada, në Departamentin e Kimisë dhe Biokimisë ka dhënë rezultate të mahnitshme duke ju dhënë shpresë të re pacientëve të prekur nga kanceri.

Shkencëtarët kanë gjetur se rrënja e luleradhiqes ka efekte edhe më të mira se kimioterapia pasi ajo “vret” plotësisht qelizat e infektuara me kancer.

Për më tepër, kjo barishte siguron përfitime të tjera shumë të

rëndësishme shëndetësore. Luleradhiqe vepron si një diuretik, duke ulur kolesterolin, pastruar mëlçinë dhe duke ju ndihmuar me alergjitë.

Luleradhiqe është e pasur me vitamina dhe minerale të rëndësishme, duke përfshirë vitaminë C, hekur, kalcium, kalium, vitaminë B6, thiamin, riboflavin, acid folik dhe magnez.

Përveç kësaj, ajo përmban deri në 535% e dozës e kërkuar të vitaminës C dhe 110% e dozës e rekomanduar ditore e vitaminës A.

Xhon Di Karlo, një burrë 72 vjeçar ishte personalisht i bindur nga vetitë shëruese të luleradhiqes. Ai i ishte nënshtruar kimioterapisë intensive dhe “agresive” për të luftuar kancerin, dhe pas tre viteve pa sukses, ai u dërgua në shtëpi për të kaluar ditët e fundit me të dashurit e tij. Pastaj, Xhoni filloi të pinte çaj nga rrënja e luleradhiqe si një përpjekje të fundit për të luftuar kancerin.

Sipas prestigjiozes“Natural News”, në vetëm katër muaj, ky njeri kuroi kancerin dhe i mbijetoi sëmundjes./shendeti

Leave A Reply

Your email address will not be published.