Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

ISIS hakeron 54000 llogari në Twitter, publikojnë numrat e CIA dhe FBI

isXhihadistët kanë mundur të hakerojnë dhjetra mijëra llogari në Twitter si kundërpërgjigje ndaj sulmeve me dron që vranë një prej ekstremistëve të shtetit islamik që kishte kombësi britanike. Grupi që vetquhet Cyber Caliphate, u krijua nga Junaid Hussain ndërsa ka mundur të marrë nën kontroll faqet e Tëitter për të bërë propagandë për ISIS-in. Shumica e viktimave në këtë rast janë nga Arabia Saudite por në llogaritë e tyre janë postuar numrat e telefonit të shumë prej drejtuesve të CIA dhe FBI.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet