ISIS hakeron 54000 llogari në Twitter, publikojnë numrat e CIA dhe FBI

Kliko per me shume info

isXhihadistët kanë mundur të hakerojnë dhjetra mijëra llogari në Twitter si kundërpërgjigje ndaj sulmeve me dron që vranë një prej ekstremistëve të shtetit islamik që kishte kombësi britanike. Grupi që vetquhet Cyber Caliphate, u krijua nga Junaid Hussain ndërsa ka mundur të marrë nën kontroll faqet e Tëitter për të bërë propagandë për ISIS-in. Shumica e viktimave në këtë rast janë nga Arabia Saudite por në llogaritë e tyre janë postuar numrat e telefonit të shumë prej drejtuesve të CIA dhe FBI.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here