Berisha: Nëse studentët do të më qëllonin me vezë…

Kliko per me shume info

berisha2015Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi në studion e abcnews edhe incidentin e goditjes me vezë të kreut të qeverisë Edi Rama. Ai vlerësoi rolin që kanë marrë studentët në këtë lëvizje.

“Opinioni im është se kjo është lëvizja më e rëndësishme pas vitit 1990. Kjo lëvizje e cila mbron një të drejtë kushtetuese e të rinjve, e fëmijëve, e prindërve.

Kliko per me shume info

Motoja e tyre është arsim publik fals”. Do të flisnit kështu nëse do t’ju qëllonin me vezë? – pyeti gazetarja Mirela Milori. “Nëse bëja këtë ligj, le të më, qëllonin me vezë dhe çfarë të donin…”-tha Berisha.

loading...

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here